Hopeless...

Dzień Doberek w kolejnym poście! Dziś opowiem Wam nieco o książce, której tytuł jest dokładnym przeciwieństwem. Muszę Wam zdradzić, że tak szybko, jak pochłonęłam tę cudowna powieść, nie przeczytałam chyba żadnej. Około 300 stron w jeden dzień, a mówię o tym, aby uświadomić Was, jak niesamowicie beznadziejna musiała być..


"Hopeless" - to kolejne niebanalne dzieło Colleen Hoover. Jej fabuła jest świetna, pokazuję, że życie bywa o wiele bardziej skomplikowane, niż nam się wydaje. Jak wielką krzywdę może wyrządzić jedna z najbliższych osób, a także do ilu poświęceń i wyrzeczeń jest się skłonnym, mając na względzie dobro drugiego człowieka. To, w jaki sposób główna bohaterka cierpiała i jakie katusze musiała znosić, wstrząsnęło mną dogłębnie..
Akcja nie jest jakąś oklepaną opowieścią o trudnej miłość. Jest o niezwykłym, magicznym uczuciu i więzi pomiędzy Holderem a Sky. Ten wątek niesamowicie łapie za serducho i nie puszcze, nawet po dobrnięciu do ostatniej kartki. Sposób, w jaki wszystko jest opisane nie pozwala na przerwie czytania, póki sytuacja się nie uspokoi. A że jest ona bardzo dynamiczna i cały czas się coś dzieje, oderwanie się od lektury graniczy z cudem.


"Hopeless" pomimo, że ma już kilka lat, polecę każdemu, kto jeszcze nie miał z nią do czynienia. Ta książka ma w sobie coś niezwykłego, co pozostawia ślad w psychice długo po zakończeniu czytania. 


 ❤Ulubione cytaty❤

"Do tej pory nie wierzyłam, że będę w stanie dzielić serce z jakimkolwiek mężczyzną, a co dopiero że oddam mu je w całości."

"Wmawiam sobie, że to był tylko zły sen, i oddycham. Oddycham po to, żeby się upewnić, że jeszcze żyję, ponieważ to wcale nie wygląda na życie."

"Im bardziej płaczę, tym słabsza się staję. Nie jestem już niczym więcej jak naczyniem na łzy, które nie przestają płynąć."

"Chcę, żebyś
ich nie zamykał… bo chcę, żebyś patrzył, jak oddaję ci ostatni kawałek serca."

"Nie zasługuję na dotykanie cię, dopóki
nie będziesz wiedzieć, że dotykam cię, bo cię kocham i z żadnego innego powodu."

"-I jesteś jedynym chłopakiem, jakiego kiedykolwiek miałam ochotę polizać.
-To dobrze. Bo ty jesteś jedyną dziewczyną, jaką kiedykolwiek miałem ochotę pokochać."


Komentarze

 1. Kurczę! Zachęciłaś mnie do przeczytania! ♥
  estera-takes-photos.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiele czytałam o tej książce. Jest mega popularna w blogosferze, ale mnie do siebie nie przyciąga. Zdecydowanie wolę inne gatunki literackie :)
  Zapraszam do siebie: KLIK! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi świetnie <3 Chętnie po nią sięgnę :) Wiesz może gdzie udałoby mi się ją zdobyć? Cytaty są genialne, więc czuję już teraz, że ta książka bardzo przypadłaby mi do gustu. Świetna recenzja, osnuta trochę tajemnicą, nie zdradza zbyt wiele, co jeszcze bardziej zachęca do przeczytania :)
  Pozdrawiam, www.dystyngowanapanna.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Na prawdę po Twojej recenzji, zapisuję tytuł i autora ów ksiązki i gdy tylko będę miała okazję choćby ją wypożyczyć to to zrobię! Jeszcze bardziej zachęciłaś mnie do przeczytania tymi cytatami :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawie się zapowiada :) Piękne zdjęcia <3

  agnesssja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka przede mną, mam nadzieję, że mi się spodoba.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne Notki