PieninyWitam Wszystkich! W dzisiejszym poście wybierzemy się na wycieczkę po górach.
16-17 maja byłam na ostatniej wyprawie z moją klasą. Szczerzę powiedziawszy, moje nastawianie było dość sceptyczne, co do pomysłu, aby to akurat Pieniny stały się naszą atrakcją na zakończenie trzeciej klasy... Nie ukrywam, że na początku byłam całkowicie na nie. Potem dałam się jednak przekonać i pomimo koszmarnego pierwszego dnia nie żałuję, iż zwiedziłam te malownicze okolice.


W jakże przepiękną deszczową pogodę, która umilała nam wycieczkę pierwszego dnia. W błocie, przemoknięci do suchej nitki próbowaliśmy naszych siły w przeprawię przez Wąwóz Homole.
Po 15 minutach naszej wyprawy byłam skłonna do bardzo poważnych postanowień. Brzmiały one: "Choćby skały wstały, a drzewa wołały, pod żadnym pozorem nie jadę więcej w góry" (Przedstawiłam Wam tutaj mniej wulgarną wersje, niż tę którą powtórzyłam mniej więcej tysiąc razy, podczas marszu w darmowym, niechcianym, wyjątkowo długim i mocnym prysznicu).


Jedno muszę przyznać. Pieniny nawet w najbardziej nieznośną pogodę wyglądają naprawdę niesamowicie.


Oprócz Homoli, odwiedziliśmy również dwa zamki w Czorsztynie i Nidzicy, a także zaliczyliśmy rejs statkiem po Zaporze Czorsztyńskiej.


Bardzo chciałabym powiedzieć, że drugi dzień był o niebo lepszy niż poprzedni, ale niestety pół dnia spędzone na szlaku prowadzącym do Trzech Koron, nie brzmi zbyt entuzjastycznie. Pogoda dopisała, aż za bardzo. Upał był niesamowity. Ale oczywiście podczas marszu na szczyt, kiedy mięśnie nóg i kręgosłup odmawiały posłuszeństwa, wciąż utrzymywałam moje postanowienie, że to ostatni wypad w te okolice. Wszystko się jednakże zmieniło, gdy dotarłam do celu i spojrzałam z góry na świat.


Reszta dnia minęła już spokojniej. Dla mnie najciekawszym punktem całej wycieczki był spływ Dunajcem. Pływanie po rzece na tratwie, szczególnie przypadło mi do gustu. Zdarzyło mi się nawet wiosłować. 


Podsumowując, wycieczka nie była idealna, lecz cieszę się, że w niej uczestniczyłam. Zdjęcia, które udało mi się wykonać, rekompensują wszelkie niedogodności.
  

Komentarze

 1. Piękne zdjęcia! Masz inspirującego bloga! Super!


  Będzie mi bardzo miło, jeśli zajrzysz do mnie :) http://pluukasiewicz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne miejsce wspaniałe zdjęcia

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowne zdjęcia !! Byłam tam juz kilka lat temu i jest tam cudownie !!

  OdpowiedzUsuń
 4. widoki niesamowite :) ja osobiście jestem w górach zakochana i męczenie się na szlaku to mój żywioł :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne widoki :*


  Obserwujemy? :)
  http://bedifferent-ania.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiękne zdjęcia <3
  agnesssja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale pięknie! Bardzo lubię góry :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękne widoki i piękne zdjęcia! Idealnie uchwycone uroki Pienin! Zdradzisz, czym robisz zdjęcia? :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne Notki